Безумовно, цінність отримуваної зарплати потрібно розглядати в контексті вартості життя, але навіть без таких поглиблених даних ця інформація дозволяє об'єктивно визначити цінність робочої сили на ринку праці тієї чи іншої країни. Отож...
Рейтинг країн з найвищою середньою зарплатою 2016-2017
10. Бельгія
Середня зарплата середньостатистичного бельгійського трудівника становить 48 093 доларів на рік або близько 4 тис. доларів на місяць. Бельгія по праву займає одне з лідируючих місць в Євросоюзі за рівнем оплати праці. Якщо вірити бельгійському виданню La Capitale, місцеві роботодавці одні з найщедріших, так як в середньому платять працівникам 39-40 євро на годину. Мінімальна зарплата при цьому становить 1532 євро, що всього в 3 рази нижче, ніж середня зарплата.
9. Канада
Канадці в середньому отримують 48 169 доларів на рік або близько 4 тис. доларів на місяць. З огляду на значні розміри держави, вона має одну з найбільш розвинених і великих економік світу. Крім того, Канада є великим експортером сировини, що, однак, негативно відбилося на курсі місцевого долара, який серйозно «впав» під час падіння цін на нафту. Мінімальна зарплата тут встановлена в кожній канадської провінції окремо і коливається в межах 10-12 доларів за 1 годину роботи, що в місячному вираженні в середньому досягає 1900-2000 тис. доларів.
У Канаді діє складна прогресивна система оподаткування. Ті, хто отримують дохід на рівні середньої зарплати, сплачують 22% прибуткового податку. Ті, хто нижче 42 тис. доларів на рік - 15%. Однак за рахунок високих податків забезпечується високий рівень соціального забезпечення - загальнодоступна медицина, високі посібники.
8. Данія
Середня зарплата в Данії - 49589 доларів в рік або 4132 доларів на місяць. Такого поняття, як мінімальна зарплата в Данії не існує, що, однак, зовсім не заважає підтримувати високі стандарти життя в країні. Ефективна економічна модель дозволяє країні забезпечувати високий рівень зарплат, уникаючи будь-якої галузевої диференціації - представники більшості професій можуть похвалитися стабільно високим рівнем зарплати, в результаті чого потреба в мінімалці просто відпадає. Сам ринок праці відрізняється високою гнучкістю, традиційною для скандинавських країн.
Правда, за високі стандарти життя доводиться платити - Данія вважається країною з найвищим податком на прибуток в світі, який в цілому охоплює більше половини доходу громадянина, але залежить від його розміру. Його особливість полягає в тому, що в податок включається державна, окружна, муніципальна ставки, а також відрахування до фонду зайнятості.
7. Королівство Нідерланди
Середня річна зарплата в Нідерландах складає 51 тис. доларів або 4250 доларів на місяць. Нідерланди продовжують входити в 10-ку країн з найбільшим ВВП на душу населення, що забезпечує роботодавцям можливість платити досить високі зарплати. Як і в Данії, тут практично немає диференціації зарплат - трудове населення хвалиться гідними зарплатами, достатніми для нормального життя.
У Голландії відзначається традиційно низький для розвинених країн рівень безробіття, високий рівень соціального забезпечення і цілком очікувано високий рівень вартості життя. Паралельно з цим в королівстві відзначаються дуже високі податки, диференційовані за розміром річної зарплати - від 36,5 до 52% від доходу.
6. Австралія
Середній трудовий дохід австралійців перевищує 51,1 тис. доларів або 4260 доларів на місяць. При цьому Австралія славиться найвищою погодинною ставкою оплати праці в світі, яка становить 17 доларів на годину. Це, однак, викликано дорожнечею життя у великих містах, де середній рівень зарплати здатний забезпечити лише мінімальний комфорт - половину «з'їдає» оренда житла, 10% - комуналка, 15% - їжа. Економіка Австралії має значні масштаби - по ВВП на душу населення країна займає 5-е місце в світі.
Крім високої вартості життя, головним обтяженням для австралійців виступає високий прибутковий податок, який становить 45% від зарплати. З приємних дрібниць - скорочений робочий тиждень, який становить 35 годин. Ще б пак, зарплата то нараховується погодинно.
5. Норвегія
Норвезька середня зарплата перевищує 51,7 тис. доларів на рік або 4,3 тис. доларів на місяць. Єдиної мінімалки тут немає, але в окремих галузях, шляхом угоди влади, роботодавців і профспілок, встановлюються мінімальні ставки, поширювані на учасників угоди. При цьому Норвегія відрізняється високими податковими ставками, 36% - прибутковий податок і збір до пенсійного фонду, та ще 9% додаткового податку, в разі, якщо місячна зарплата перевищує середній рівень. Але саме завдяки їм досягається високий рівень соціального забезпечення, медицини та освіти.
Окремо відзначимо скорочений робочий тиждень, який в Норвегії становить всього 30 годин. Паралельно в країні спостерігається низьке безробіття - близько 4%, і досить висока мобільність робочої сили - норвежці без проблем готові переїхати в нову місцевість при отриманні привабливої робочої пропозиції.
4. Ірландія
Середня зарплата в Ірландії становить 53,3 тис. доларів на рік або 4450 доларів на місяць. При цьому мінімальна зарплата одна з найвищих в Євросоюзі і становить 1563 євро. Прибутковий податок диференційований за розміром оподатковуваного базі - якщо річний дохід менше 32 тис. євро, податкова ставка становить 20%, якщо вище - 41%. Ірландія, будучи аграрною країною, найбільший ухил робить на сільське господарство, в якому превалюють технологічні рішення.
Незважаючи на високе економічне зростання, Ірландія відрізняється високим рівнем безробіття, який сьогодні становить 9,7%, що, однак, набагато нижче показників 5-річної давності, коли він досягав 15%.
3. Швейцарія
У Швейцарії середня зарплата перевищує 57 тис. доларів на рік або 4750 доларів на місяць. Незважаючи на запропоновану в 2013 році ініціативу про введення МРОТ, більшість швейцарців негативно висловилися з цього приводу, пославшись на те, що ринок праці і так нормально функціонує без внутрішнього втручання. Проте під тиском профспілок мінімалку все ж встановили для галузей, де використовується низькокваліфікована праця. Хоча, різниця між мінімальними і максимальними окладами в компаніях не перевищує 30%, що робить інститут мінімальної зарплати просто неефективним.
Як відомо, Швейцарія може похвалитися високорозвиненою економікою, орієнтовану на виробництво - в невеликій державі проводиться все, від ліків і шоколаду до складних вимірювальних приладів. В основі лежить банківський сектор, який і забезпечує високий рівень соціального забезпечення. Відзначимо, що податки в Швейцарії відносно невисокі - федеральний ПДФО лише 8,5%. До нього додаються муніципальні податки, податки кантону і церковний податок, які відрізняються, залежно від місцевості.
2. США
Америка традиційно в числі лідерів - володіючи найбільшою економікою в світі, держава в змозі забезпечити своїм громадянам середню зарплату в 57,1 тис. доларів. При цьому мінімалка розраховується погодинно і складає лише 7,25 доларів, що забезпечує найвищу в світі диференціацію зарплат в країні. Крім того, негативні відгуки викликає і той факт, що в США до сих пір законодавчо закріплений 44-годинний робочий тиждень, хоча, боротьба за 40 годин починалася саме в Америці.
У СШа відзначається порівняно невисокий прогресивний прибутковий податок, який коливається в межах 10-39%. Але за рахунок нього вдається забезпечувати високий рівень соціального забезпечення - навіть не маючи роботи в США цілком можна прожити на соціальну допомогу, допомогу по безробіттю та іншу допомогу, яку виділяє держава. Рівень безробіття складає 4,9%.
1. Люксембург
Лідером по середній зарплаті є найменша держава в світі - середня зарплата тут становить 61,5 тис. доларів або 5125 доларів на місяць. Мінімалка при цьому становить 2 тис. євро, що є абсолютним рекордом серед країн ЄС. Чим це викликано? Інвестиції поступаються лише США, що забезпечує божевільне економічне зростання. Крім того, резидентами Люксембургу вважаються багато представників інформаційних технологій, великі інтернет-майданчики і сервіси. Проте в країні досить високі податки, що відбирають у трудящих половину їх заробітку, в результаті чого за рівнем чистих доходів країна не займає лідируючих позицій.
Немає коментарів:
Дописати коментар